Aktuálne informácie

Víťazom Vianočného turnaja BSK 2016 sa stal tím BLACK BOYS

Do Vianočného turnaja BSK 2016, ktorý sa konal pod záštitou Bratislavského samosprávneho kraja, sa pôvodne prihlásilo desať tímov, turnaj však odohrali deviati.

Víťazom prvého hracieho dňa sa stalo mužstvo Star Team, ktoré v nedeľu 11. 12. 2016 nestratilo ani bod. Prvý zápas s tímom Lawyers síce „hviezdy“ vyhrali kontumačne 5:0, nakoľko súperovi sa na zápas nedostavil brankár, no ďalšie dva duely jednoznačne potvrdili silu mužstva. Nad tímom Pressburg Torpedos vyhrali 5:1 a mužstvo O2 Slovakia zdolali 4:0.

V nedeľu 18. 12. 2016 sa v druhej časti turnaja predstavilo 5 mužstiev. Turnaj bez straty bodu vyhral tím Black Boys, ktorý tradične hráva aj našu domácu amatérsku hokejovú ligu. Škoda len, že tento hrací deň svojim nešportovým správaním rušili hráči tímu Ecker-Kán. Pre časté slovné potýčky a stupňujúci sa počet zbytočných faulov zo strany už spomenutého tímu bol posledný zápas tohto hracieho dňa za stavu 4:3 v prospech tímu Black Boys predčasne ukončený.

Finálový duel, ktorý víťazi oboch hracích dní odohrali 7. januára 2017, bol od úvodného hvizdu bojom o každý puk. Celý zápas bol vyrovnaný. Úvodný gól strelil tím Black Boys, no Star Team veľmi rýchlo našiel odpoveď a vyrovnal. V 21. minúte sa vedenia ujali „hviezdy“, no o deväť minút bol výsledok opäť nerozhodný. Dve minúty pred záverečným hvizdom zápasu, ktorý sa hral 2 x 25 minút, tím Black Boys vsietil tretí gól a rozhodol tak o svojom víťazstve v turnaji.

8:18

Víťazom 8. časti turnaja prípraviek s názvom ICE CUP sa stal tím HKL Bratislava – 27. 11. 2016

Víťazom nedeľňajšieho záverečného 8, turnaja hokejových prípraviek s názvom ICE CUP sa stal lamačský tím HKL. Striebro si s rovnakým počtom bodov no s horším skóre vybojoval tím HC Petržalka. Bronz si z IceAreny Lamač odniesli Havrani z Piešťan a „zemiakové“ medaily získali hráči tímu HOBA Bratislava.

Medzi mladými hokejovými nádejami sa strelecky blysol Samuel Mišák z HKL Bratislava, ktorý v troch zápasoch nastrieľal 12 gólov. V bránke najlepšie obstáli gólmani HC Petržalka – Patrik Ševčík a Richard Ruža, ktorí spolu inkasovali 19 presných zásahov.