Moderný zimný štadión

IMG_4376 (Medium)_scaled

Ice arena je moderný zimný štadión (2012) situovaný v mestskej časti Bratislava – Lamač, ktorý vznikol na báze súkromno-verejného partnerstva. Súkromný investor ZLL šport, s.r.o. si prenajal verejný pozemok od Mestskej časti Bratislava – Lamač, ktorej obyvateľom Ice arena poskytuje bezplatne hodiny pre základnú školu, materské školy a aj verejné korčuľovanie.

V Ice arene nájdete ľadovú plochu kanadských rozmerov (27,8 x 56,5 m ) síce bez tribún, ale s diváckou kapacitou 200 – 280 ľudí. Dianie na ľade môžete sledovať aj  z presklenej reštaurácie (pre 88 hostí) na 1. poschodí. Na štadióne využívame technológiu chladenia, ktorá bezo zvyšku využíva odpadové teplo na výrobu tepla a teplej úžitkovej vody pre celý komplex, čím šetríme náklady na prevádzku, ale najmä životné prostredie. Túto modernú ekologickú a efektívnu technológiu sme priniesli na Slovensko ako prví. To nám umožňuje poskytovať naše služby návštevníkom na ľade non-stop po celý rok bez technologickej prestávky.

V hokejovej hale môžete pohodlne sledovať dianie, napr. svoje ratolesti na ľade alebo kolegov na firemnej akcii aj z reštauračných priestorov, ktoré sú od hracích plôch oddelené sklom. Štadión má vlastné bezplatné parkovisko, vrátane dvoch vyhradených miest pre invalidov. Vychádzame v ústrety aj našim handikepovaným spoluobčanom, preto u nás nájdete bezbariérové prístupy. V Ice arene máte k  dispozícii deväť moderných priestranných šatní s príslušnou vybavenosťou a s dobrým prístupom na ľadovú plochu.

História

IMG_4421_scaled

Športový multikomplex Ice arenu v Lamači pokrstila spolu s primátorom Bratislavy, županom Bratislavského samosprávneho kraja a starostom mestskej časti Lamač vhodením úvodného buly 16. januára 2012 hokejová legenda Jozef Golonka. Na začiatku sme chceli vybudovať multifunkčný stánok pre hokejové talenty. Neskôr sme zámer transformovali na projekt pre širokú verejnosť s využívaním nielen vnútornej, ale aj vonkajšej kapacity Ice areny, z ktorej sa stal moderný multifunkčný športovo-spoločenský areál. Dúfame, že najmä pre plnohodnotnú spokojnosť našich návštevníkov a ich sprievod,  hostí, ale aj obyvateľov mestskej časti pokračujeme v ďalšom budovaní okolia a širšieho zázemia areálu. Ice arena od svojho vzniku (2012) úspešne usporiadala viaceré turnaje, hrdosť nad plnením našej misie pociťujeme najmä  pri organizácii turnaja ICE Cup pre hokejové prípravky, na ktorý sa nám darí zabezpečovať aj zahraničných účastníkov.

Kvalitné služby

IMG_4588Vo vestibule štadióna je recepcia s požičovňou korčúľ, predajňa hokejového výstroja a prevádzka brúsenia korčúľ. Na prvom poschodí sa nachádza reštaurácia s výhľadom na ľadovú plochu, administratívne priestory.

Multikomplex Ice areny  ponúkame aj na komerčné aktivity pre firmy, spoločnosti alebo organizácie, ktoré môžu pre svojich zamestnancov alebo klientov zorganizovať rôzne  súťaže, eventy, team buildingy, dni detí (napr. Mikuláš na ľade) alebo iné firemné a spoločenské akcie. Veríme, že náš projekt uspokojí vysoký dopyt po ľadových plochách, športoviskách a oddychových zónach  v  Bratislave a svojim mnohostranným využitím pre jednotlivcov, kolektívy aj rodiny s deťmi sa stane obľúbeným miestom na aktívno-oddychové trávenie voľného času.

Naša misia, filozofia a hodnoty

Napriek tomu, že v období hokejových majstrovstiev sveta sa Slovensko stáva “hokejovou republikou”, pravda je taka, že trpíme nedostatkom hracích plôch, na ktorých by sa mohla rozvíjať širšia mládežnícka základňa a spolu s ňou rástla nielen podpora mládežníckeho a amatérskeho hokeja, ale aj profesionálov a národnej reprezentácie. Náš projekt vznikol s ambíciou túto medzeru s časti vyplniť a prispieť svojim dielom k nárastu popularity hokeja.

Pre Ice arenu sme si vybrali slogan: “Miesto, kde si nálada korčule obúva“, čím chceme vyjadriť, našu filozofiu –  ponúknuť vyžitie sa nielen športom, ale súčasne aj sprievodnou radosťou, nadšením, eufóriou z pohybu, osobných aj zdieľaných zážitkov a spojením športovísk s najrozličnejšími spoločenskými podujatiami a perfektného zázemia. Celý prestor sme vytvorili tak, aby ste mohli zdieľať komfort a dobrú náladu nielen individuálne, ale aj spolu s priateľmi alebo kolegami.

Sme radi, že mnohé firmy, spoločnosti a organizácie si už našli cestu k nám na usporiadanie podnikových eventov, súťaží (napr. Media Ice Cup) či team buildingových podujatí cez spojenie športu a spoločného posedenia.

Vážime si, že svoje trvalé miesto si u nás už našli hokejové kluby, hokejové amatérske tímy, individuálni športovci dopĺňajúci si kondíciu či zručnosti, krasokorčuliari, ale aj materské škôlky, základné i stredné školy a fanúšikovia športu. Naše športoviská vieme ponúknuť dokonca aj handykepovaným spoluobčanom, pretože tu nájdu komfortný bezbariérový prístup.

Našim záujmom je prispievať k tradícii vyhľadávania nových mladých športových talentov. Snažíme sa podieľať na ich výučbe, ale dať i možnosť každému dieťaťu vyskúšať športy ako hokej či krasokorčuľovanie. Na našej misii rozvoja zimných športov na ľade a najmä detí a mládeže úzko spolupracujeme s viacerými občianskymi združeniami, a hokejovými osobnosťami, pričom spoločným cieľom je prispievať k aktívnemu a zdravému životnému štýlu našich detí a mládeže. Máme záujem, aby čo najviac mladých a talentovaných ľudí trávilo svoj voľný čas aktívne športom práve v Ice arene.

Hodnoty

  • Profesionalita
  • Komplexná kvalita služieb
  • Zodpovedný prístup
  • Osobná, na mieru šitá starostlivosť
  • Starostlivosť o mladé talenty
  • Moderný a čistý športový areál

Linky